Ученик извади пистолет в час по история

Ученик извади пистолет в час по история във Френската гимназия в София, съобщава bTV.

Инцидентът е станал в следобедните часове на 26 януари. Двама негови съученици излизат от класната стая и съобщават на директорката за заплахата.

Те обяснили, че изваденият пистолет бил газов.

Към стаята, в която се провеждал часът, веднага са се насочили двама психологически съветници, а малко по-късно ученикът с оръжието е изведен.

Момчето е било отведено в Първо районно управление, а директорката на гимназията е подала жалба.

От полицията са потвърдили, че ученикът притежава оръжие, което не е газово, а пневматично, но всички документи по него били изрядни.

Пистолетът бил закупен лично от проявилия се младеж с негови собствени средства.

Родителите на момчето са отказали коментар.

Младежът е преместен в самостоятелна форма на обучение.

реклама
реклама
27.01.2023 / 21:05 | 195 

  Сподели
  


Zara-Live е информационен сайт на Стара Загора. В него ще намерите разнообразна информация за събития в Стара Загора и региона. Актуални спортни новини, културни събития, новини от България и Света.

Използването на авторски материали подписани от Zara Live, текстове, снимки и видео е позволено с позоваване на Zara Live с връзка към www.zara-live.com
Zara Live не носи отговорност за коментари от посетители на сайта.

Общи условия Facebook Политика за личните данни GDPR

Zara Live © 2023